Частина 10-та.
Пробіги - змагання на швидкість або на дальність проходження певного маршруту. Пробіги влаштовують на 20, 30, 50, 60, 100 і більше кілометрів. Є пробіги швидкісні, добові, багатоденні, а також від пункту до пункту.
Таким був, наприклад, кінний пробіг Ашхабад - Москва, досконалий вершниками Туркменії в 1935 і 1989 роках, або подорож француза Жана Луї Гуро в 1990 році з Парижа до Москви "про двуконь", тобто на парі коней.
Спорт для упряжних коней - драйвінг - в Росії з'явився не так давно, близько п'яти років тому. Змагаються драйвери (правлячі упряжкою) на одиночних, парних запряжках, Четвериков. Перший етап представлений кросом, другий - манежної їздою з виконанням різних фігур (круги, повороти, змійки).
Паралімпійський кінний спорт призначений для вершників-інвалідів. В залежності від фізичного стану вершника проводяться змагання з манежної їзді, естафети, кроси з легкими перешкодами.
Крім спортивних видовищ, існують опподромние випробування коней - скачки, перегони, змагання трійок. Тут можна не тільки подивитися на баских конях в породі, а й дати волю азарту: зробити ставки на тоталізаторі. У скачках беруть участь коні верхових порід, вони рухаються жвавим галопом по скакових колу і управляють ними жокеї - легковагі вершники. В бігах змагаються коні рисистих порід. Коні біжать жвавою риссю - махом - по біговій доріжці, і керує ними сидить у качалці (легкої бідарці) наїзник (але не жокей або вершник!). Зрозуміло, що метою скачок і перегонів є показання найкращою жвавості коні.
Серед кінних ігор, які також мають спортивну спрямованість, формують волю до перемоги, хочеться відзначити кінне поло. Їм захоплено займаються представники західної еліти, наприклад спадкоємець англійського престолу принц Чарльз. Кінне поло - задоволення дороге, підготовка коні й екіпірування її і вершника коштує не один десяток тисяч доларів.